Skiroll (c)up JEŠTĚD – MČR 2021

 

Informace k 9. (2.) ročníku (26.9.2021) již brzy.

8.(1.) ročník - 4.10. 2020

Pořadatel: Silvini Madshus team, DUKLA Liberec a SLČR: Závod se jede zároveň jako součást Mistrovství České republiky (jedná se o jeden společný závod).

Ředitel závodu: Marek Pazderský

Start: 10:30 Liberec - Tesla - všechny kategorie najednou, řazení na startu do tří výkonostních vln - Elite - 15 můžů a 5 žen dle výběru pořadatele, 1. vlna - závodníci startující v rámci MČR a závodníci dle výběru pořadatele a předchozích výsledků v seriálu Efisan Skiroll Classics, 2. vlna - ostatní závodníci!!! Vstup do startovního koridoru bude možný pouze z levé strany po odprezentování závodníka u vstupní brány bez možnosti opuštění startovního koridoru a to v 10:15!!! Do té doby nesmí být nikdo ve startovním koridoru!!!

Cíl: Malinový vrch – 50 m před závorou - do 12:00 - limit závodu!!! Na České chalupě 11:30, na Maliníku 11:50!!!

Délka závodu: 9 km s převýšením 490 m - všechny kategorie od startu v Liberci u Tesly v ulici Kateřinská jedou na konec Kateřinek, doleva po Horské ulici a dále po Rudolfovské silnici na Českou chalupu, zde doleva na silniční sedlo Maliník, zde doprava a velmi prudce nahoru do cíle. Závodíme od startu až do cíle na uzavřené komunikaci pouze pro nás, ale stejně je potřeba dodržovat pravidla silničního provozu - jet vpravo!!! Levá část silnice musí zůstat volná pro průjezd zástupců médií, lékařského personálu, pořadatelů a dvou vozidel s náhradními holemi (jedno jede s prvními muži, druhé s prvními ženami). Z Maliníku do cíle je silnice uzavřena úplně pro všechny včetně médií, doprovodných vozidel apod. Nahoru můžou pouze závodníci, diváci, kola.

Mapa závodu: Bedřichov

Přihlášení: on-line přes tento FORMULÁŘ ZÁVODU (najdete v dolní části této stránky) do úterý  30.09.2020, potom na místě (potvrzení registrace je zařazením na startovní listinu po zaplacení startovného)

Platba startovného: bankovním převodem: č.u. 7508046001/5500 do 3 dnů od registrace na webu (nejpozději 30.09.2020), jinak bude vaše přihláška stornována (potvrzením je vaše zařazení na startovní listinu po přijetí platby s vaším jménem ve zprávě pro příjemce - př. Jan Novák - Ještěd), ze zahraničí proveďte platbu takto: IBAN: CZ7655000000007508046001 BC/SWIFT CODE: RZBCCZPP

Startovné: do 31.08. - 400 Kč/dorost 200 Kč - do 2.10. do 12:00 - 500 Kč/dorost 250 Kč - na startu - 600 Kč/dorost 300 Kč

Maximální počet účastníků: 300 !!! (přihlášení je možné i na místě, ale pouze do naplnění celkové kapacity 300 závodníků všech kategorií dohromady)

Výdej startovních čísel: od 09:00 do 10:00 v místě startu v Liberci. Doporučujeme každému závodníkovi umístit věci do pytle, který bude převezen před startem do prostoru cíle (cca 500 m od cíle).

Kategorie: hlavní závod - klasika (černá kolečka o průměru 7 až 8 cm tvrdosti 2 nebo 3, tvrdost koleček 1 je zakázán!!!) - dorostenci, dorostenky, junioři, juniorky, junioři do 23 let, juniorky do 23 let, muži celkově, ženy celkově, vetráni nad 50 let, veteránky nad 50 let
 
Vyhlášení výsledků: po skončení závodu, nejpozději 13:00 na parkovišti Maliník. Nejdříve se  vyhlašuje hlavní závod - dorost, junioři, dospělí, veteráni.
 
 
Podmínky: závodu se každý účastní na vlastní nebezpečí a předem přísahá na svoji lyžařskou čest, že při závodě bude postupovat čestně a bude ctít pravidla slušného lyžování a chování. Během závodu bude na řádný průběh dohlížet několik utajených kontrol. Zároveň se každý zavazuje, že bude dodržovat pravidla silničního provozu a bude se na trati pohybovat po pravé straně komunikace. Povinná je ochranná přilba. Je zakázána jakákoli manipulace s lyžemi a kolečky po kontrole od pořadatele při prezentaci, stejně tak tomu je v případě zapůjčených lyží od pořadatele. Přistižení kohokoli znamená okamžitou diskvalifikaci!!! Pořadatel vydá zapůjčené kolečkové lyže 30 min před startem a má právo určit, kdo je na nich povinnen závod absolvovat. Platí pravidla celého seriálu: Efisan Skiroll Classics
 
Auta na trati: nově zavádíme nulovou toleranci k autům po trati. Během závodu se po silnici smějí pohybovat pouze auta pořadatele, rozhodčích a médií nebo záchraných složek. Všechna tato auta budou označena specielní nálepkou na předním skle (přidělí osobně ředitel závodu Mára). Auto, které se bude pohybovat po trati, bude zastaveno a všichni závodníci z jeho klubu (týmu, komunity apod) budou diskvalifikováni!!! Pokud chcete závod sledovat, využijte kola, pokud nestíháte, tak elektrokola. Díky.
 
Občerstvení: iontový nápoj na České chalupě, jinak z vlastních zásob nebo v restauračních zařízeních podél trati. V cíli zdarma čaj a tatranka.
 

Ceny: první tři v kategorii obdrží věcné ceny od sponzorů. V hlavní kategorii mužů se vyhlašuje prvních 5 závodníků.

Zázemí: parkování na startu pro vozidla, která vyjedou z prostoru tratě do 10:25 podél silnice, pro vozidla, která zůstanou stát po celou dobu závodu doporučujeme najít místo dle obrázku níže (fialově označená místa). Na kraji podél silnice je  parkování z bezpečnostních důvodů zakázáno a auta budou v prostoru prvních 3 km odtažena policií!!! Posledních 0,5 km před cílem je parkování na parkovišti Maliník (placené), zde bude probíhat i vyhlášení a budou zde věci na převlečení, na tento úsek posledního půlkilometru nebudou vpuštěna žádná vozidla, z prostoru startu pojede nahoru 5 min před startem (10:25) vozidlo s věcmi na převlečení, z cíle musí jít každý na Maliník pěšky, převoz na start pomocí linkového autobusu. Za posledním závodníkem pojede sběrný vůz. Každému závodníkovi doporučujeme dát si věci do pytle a označit si ho číslem. V cíli mu bude vydán proti startovnímu číslu.
 


Efisan Skiroll Classics 2020: závod je součástí seriálu závodu na kolečkových lyžích, pro jehož první závodníky v celkovém pořadí jsou připraveny i prize money v hodnotě 80.000 Kč. Více na stránkách seriálu Efisan Skiroll Classics
 
Trénink: pořádající Silvini Madshus team pořádá řadu soustředění a kurzů techniky na kolečkových lyžích, kam je možné se přihlásit. Náplní je technika, obratnost, soupaže a trénink. Více zde: https://www.silvinimadshusteam.com/kalendar-akci/
 
Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu, kterou oznámí nejpozději do 20:00 den před startem  na webu závodu nebo 15 min před startem pomocí hlasatele v prostoru startu.
 
Trička: kup si jako památku ofiko tričko se seznamem závodů a obrázkem lyžaře - Merchator
 
Rekord trati: muži - 2020 - Stanislav Řezáč - 34:23 / ženy - 2020 - Klára Moravcová - 41:17
 

Startovní listina: Bedřichov 2020
 
Výsledky: Ještěd 2014
                  Ještěd 2015
                  Ještěd 2016
                  Ještěd 2018
                  Ještěd 2019
                  Bedřichov 2020
                  Ještěd 2021


Tato ace vznikla za podpory Libereckého kraje.