EDS Skiroll Classics 2022

Výzva pro všechny pořadatele závodů na kolečkových lyžích!!! V letošním roce představujeme novinku - zeštíhlený kalendář závodů seriálu EDS Skiroll Classics (výběr nejlepších závodů loňského roku) s plným bodovým hodnocením (body pro prvních 50 v kategorii a 200 bodů pro vítěze) s kategorií ELITE na lyžích s kolečky číslo 3 a kategorií OPEN s libovolnými lyžemi a Skiroll CUP (libovolný počet závodů od 1.6. do 7.10. 2022) s menším bodovým hodnocením (body pro prvních 15 bodů v kategorii a 50 bodů pro vítěze). Do seriálu EDS Skiroll Classics se pak započítá každému závodníkovi maximálně 50 bodů ze Skiroll CUPU (je jedno, v kolika závodech je získá). Na konci roku proběhne hlasování a z toho vzejdou nejlepší závody do seriálu na příští rok. Pro bližší informace pro pořadatele, jak se stát součástí Skiroll CUPU, kontaktujte prosím ve vašem zájmu co nejdříve přímo Máru - m.pazdera@centrum.cz

EDS SKIROLL CLASSICS 2022 - uzavřený seriál - 7 závodů

26.6. Račí - Horská Kvilda - 23 km (rovina + výjezd)

16.7. Vsetín - Velké Karlovice - 30 km (rovina)

7.8. Rýmařovské okruhy - 40 km (zvlněný terén) - NOVINKA

20.8. Orlické Záhoří - Šerlich - 10 km (výjezd)

11.9. Vrchlabí - Friesovy boudy - 10,5 km (výjezd) - NOVINKA

25.9. MČR - Janův Důl - Ještěd - 12 km (výjezd)

8.10. Grande finále - Lipnolopet - 55 km (zvlněný terén zakončený výjezdem) - NOVINKA (oficielní Challenger Ski Classics)

 

SKIROLL CUP 2022 - otevřená série závodů s návazností na EDS Skiroll Classics

(aktualizováno 26.5.2022 - pro přidání závodu kontaktujte ředitele seriálu - volné termíny 1.6.-7.10.2022)

25.6. Renštejn - Svojše - 10 km (výjezd)

17.7. Velké Karlovice - Kohůtka - 12 km (výjezd)

13.8. Přibyslav - Sázava - 17,5 km (nočnízávod seriálu Rvyto!) - ještě není potvrzen

27.8. Mikulov - časovka - 20 km (rovina+výjezd, intervalový start)

28.8. Dolní Dunajovice - Klentnice - 25 km (rovina+výjezd)

10.9. Svoboda nad Úpou - Černá hora - 12 km (výjezd) - ještě není potvrzen

 

O EDS Skiroll Classics 2022

Seriál závodů na kolečkových lyžích, který spojuje jasná charakteristika: vysoký významný kopec - klasická technika - turisticky atraktivní oblast v České republice - znamenité výkony těch nejlepších běžeckých lyžařů ale i amatérů. Závody jsou natěsnány do víkendových bloků za cílem poznání daného regionu České republiky pod heslem "za sportem jede celá rodina" a maximálního využití lokality pro závodění bez nutnosti dalšího velkého cestování. Začínáme poprvé na Šumavě, kdy se první den pojedou obávané Svojše a druhý den dlouhý pozvolný výjezd z Vltavice na Horskou Kvildu. Druhý víkend strávíme na Moravě ve Velkých Karlovicích, kde se pojede opravdový lauf na 30 km následovaný druhý den výjezdem na Kohůtku na hranici se Slovenskem. Následuje víkend v Jeseníkách na novince - Rýmařovských okruzích na 40 km. Čtvrtý víkend prožijeme v Orlických horách dvěma závody s cílem na Šerlichu. Další dostavení je v Krkonoších novým výjezdem na Friesovy boudy z Vrchlabí. Do okolí Liberce zamíříme na tradiční MČR při výjezdu z Janova Dolu na Ještěd a samotné finále obstará nový závod na 55 km v okolí Lipna, kde proběhne slavnostní vyhlášení a závěrečná afterpaarty.
 
Novinkou letošní sezóny je rozdělení závodů na dvě kategorie - ELITE (jede se na jednotných lyžích nebo kolečkách číslo 3), která boduje do seriálu a kategorie OPEN, kde se může startovat na čemkoli. V seriálu se závodí v kategoriích jednotlivců (muži, ženy, junioři a juniorky do 23 let, veteráni a veteránky nad 50 let) a týmů. Do celkového hodnocení se počítájí všechny závody a celkové pořadí závodníků je určeno součtem dosažených bodů z jednotlivých závodů.  Pro započtení do pořadí seriálu závodník nemusí absolvovat všechny závody. Více se dozvíte v sekcích pravidla a týmy. Každý, kdo zvládne objet všechny závody, získá titul Skiroll Master a s ním i slevu 50% na závod BoBoloppet - 90 km na běžkách a startovné na 2 vybrané závody v roce 2023.

Pro celkové vítěze v kategoriích jsou připraveny věcné ceny od partnerů a price money v celkové hodnotě 60 tisíc korun. Ty si rozdělí vždy 5 nejlepších mužů, 3 nejlepší ženy, juniorky, junioři, veteráni, veteránky a 5 nejlepších týmů.
 
Stejně jako loni se snažíme otevřít prostor pro více závodů, tzv. Skiroll CUP, kdy závody sice napatří přímo do seriálu EDS Skiroll Classics, ale dají se na nich vyjet pomocné body do seriálu a těchto závodů může být nekonečně mnoho. Maximální počet připsaných bodů do seriálu je 50 a je jedno, v kolika závodech si je závodník vyjede. Tyto závody se musejí konat v termínu 1.6. až 7.10.2022 a pro přidání závodu prosím kontaktujte pořadatele seriálu.
 
Budeme se na vás těšit a doufáme, že se na každém ze závodů potkáme ve velkém počtu. 

en-Sponzoři seriálu